Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Dlaczego slow –jogging?


W obecnych czasach przeważa siedzący tryb życia, do tego również życie w pośpiechu z całym wachlarzem pospiesznego jedzenia czy stresu.  Jakże ważne jest otaczające środowisko, to ogromny aspekt dobrego samopoczucia. W czasach obecnych zbędne kilogramy i centymetry w obwodach stały się przyczyną chorób cywilizacyjnych. Przede wszystkim brak skutecznej aktywności fizycznej przyczynia się do skrócenia długości życia.

 

Zatem czy mamy szansę być długowieczni?


Naukowcy zgodnie twierdzą  że aktywność fizyczna 30min dziennie, 5 razy w tygodniu to ogromny krok do zdrowia i wydłużenia życia.

 

5 dni x 30 minut dziennie


Warto zmienić styl odżywiania, stosować techniki relaksacyjne, pielęgnować wdzięczność i stosować wybaczanie.

Każdy wie, że uśmiech  potrafi działać cuda.

 

Kto wymyślił uśmiech niko-niko?


Twórcą slow-joggingu tempie niko –niko czyli z uśmiechem na twarzy jest prof. Hiroaki Tanaka.Oznacza to, że truchtając niepospiesznie w sylu slow obserwuje się  siebie. Truchta się w swoim, indywidualnym tempie. Uśmiech na twarzy jest wskaźnikiem dzięki, któremu obserwujemy swój organizm, żeby nie przekraczać swojego progu mleczanowego. Tempo niko niko pozwala w swobodny sposób truchtającemu np. śpiewać piosenką lub umożliwia swobodną, bez zadyszki rozmowę. To tego drobne kroczki i wspaniały trucht na śródstopiu. Technika dość prosta wymaga jednak instruktora choćby na pierwsze spotkanie.

 

Klucz


Slow –jogging praktykowany jest tempie niko-niko, dlatego pobudza aktywację genów odpowiedzialnych za nasze zdrowie i przyczynia się do zapobiegania chorobom i poprawie kondycji.

Slow jogging przeciwdziała otyłości i innym chorobom cywilizacyjnym.

Poprawia kondycje stawów i mięśni,  znakomicie niweluje stres. Wpływa na modelowanie sylwetki, zwiększa poziom szczęścia. Ma działanie anty aging ponieważ przyczynia się do poprawy tonusu mięśni twarzy.

 

Slow jogging to styl życia


Możesz zacząć od 10 minut dziennie nawet w przestrzeni domu  czy biura. Serdecznie zachęcam wszystkich zainteresowanych .W Polsce wytrenowałam dużą grupę seniorów, którzy  aktywnie spędzają czas w stylu slow  w towarzystwie slow –joggingu i są bardzo szczęśliwi.

W moim autorskim programie modelowania sylwetki w stylu slow –slow-jogging  to codzienna praktyka.

5 dni tygodniu slow jogging x30min=życie w szczęściu i  w zdrowiu.

Zapraszam na treningi szczególnie na  malowniczej Jurze Krakowsko –Częstochowskiej.